• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/U%C4%9Fur-Da%C4%9Faslan-1835119540135477/
  • https://twitter.com/ugurdagaslan
DENEME SINAVLARI
YAPRAK TESTLER
Kalıcı Öğrenme Teknikleri
Hayatın İçinde Olan Kalıcı Öğrenme Teknikleri


   Göz:   Görsellerle ders anlatılarak hem öğrencinin dikkati derse daha iyi vermesi sağlanır, hem de öğrenme daha kalıcı hale getirilir. Tarih ve Edebiyat dersleri görseller kullanılarak hikayeleştirildiğinde daha kolay ve kalıcı öğrenme gerçekleştirilir.

   Kulak:   Ses ile öğrenme kanıtlanmış en iyi yöntemler arasındadır. Nitekim müzik dinlemek sadece bizi bir yerlere götürmekle kalmaz, bize içimizde saklı kalan bastırılmış duygulara kadar bir çok his yaşatır. En önemliside tını sayesinde ezber yapma güdümüzü canlandırır. Özellikle İngilizce ve Almanca derslerinde müzik eşliğinde öğrenmeyle dil eğitimi pekiştirilir.

   Burun:   Koklamak... Hayatı kalıcı kılmak anlamna gelir. Kokunun insanda yaşadıklarını canlandırma özelliği vardır. Fen bilgisi derslerinde doğa ve laboratuvar birlikte kullanılarak daha eğlenceli bir öğrenme sağlanmaktadır.

    Dokunsal:   Öğrenmenin beyne resmen kazındığı sistemdir. Dokunarak, hissedilerek anlatmak o anı yaşamak ve yaşatmaktır. Özellikle Coğrafya ve Geometri derslerinde dokunsal öğrenmeyle eğlenceli bir eğtim sistemi oluşturulmuştur.
  
1348 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın